Dnes je: 18.9.2019

O nás

 

Vítejte na stránkách SDH a JSDHO

                      

Sbor dobrovolných hasičů.

Činností našeho sboru, který má více než stoletou historii.

Zajišťuje kulturní a společenské akce ve městě.

Každoročně reprezentujeme naše město. Jdeme moderním směrem, co se týče výbavy, absolvování kurzů a práci s mládeží.

Členové SDH v minulých dnech, týdnech, měsících a letech se účastnili mnoha akcí v Karviné. Ať už jako požární dozor na různých festivalech například festival Dokořán, nebo jako pořadatelé soutěží na různých akcích, například Nástrahy velkoměsta a Valíme se Karvinou.

Členové SDH organizují ukázky pro školky, základní i střední školy. Na příklad lze uvést vyproštění osoby z hořícího automobilu na ZŠ U Lesa. Součástí ukázky byl i teoretický výcvik.
Nelze také opomenout výpomoc při profesionálních záchranářských cvičeních, kdy hasiči byli skvělými figuranty např. ve vybouraném automobilu a zdravotníci pomáhali líčit mnohdy až realisticky vyhlížející zranění. Každý zraněný měl hrát svou roli a v tom je většina členů sboru výborná. Obsazení měli hrát dezorientované a zraněné lidi. 

 

                                             

Jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Zřizovatelem jednotky je dle zákona č. 133/1985 Sb. o požární ochraně Statutární město Karviná.  Organizačně jednotka spadá pod kancelář primátora. 

Hlavní činností je hašení požárů a záchranné  práce při živelných pohromách a jiných mimořádných událostech. Jednotka je v místní působnosti na  území zřizovatele. Zajišťuje obvod města Karviná - Ráj, Karviná – Darkov a Karviná – Louky.

Jednotka je zařazena do kategorie JPO V.

TOPlist

Historie/statistiky

Rok založení SDH:1924
Rok založení JSDH:1924
 
Počet členů SDH:31
Nejmladší člen SDH:14 let
Nejstarší člen SDH:77 let
 
Počet členů JSDH:27
Nejmladší člen JSDH:19 let
Nejstarší člen JSDH:67 let
Naposledy upraveno: 4.5.2019
Napište nám
Kontaktujte nás